Mağazaların Değişmeyen Aksesuarı Ahşap Askılar

Mağazacılık tarihi diye bir şey olsa herhalde ilk kullanılan aksesuar Ahşap askılar olacaktır. Marka ve kalite farkı olsa da her mağazada askı modelleri mağazadaki ürünleri sergileme amaçlı kullanılmaktadır. Geçmiş dönemlerde sadece ceviz ve kavak ağacından yapılan askı modelleri günümüz teknolojisi ile birçok farklı maddeden yapılmaktadır. Bu yazımızda mağazalar için ahşap askı alırken nelere dikkat etmeli ve hangi yapıdaki askılar mağazamız için hangisi uygun olur gibi sorulara cevaplar arıyoruz.

                  En sık kullanılan askı modelleri

 • Etek pantolon askısı
 • Erkek gömlek askısı
 • Bayan gömlek askısı
 • Erkek takım elbise askısı (dar ya da geniş omuzlu)
 • Bayan takım elbise askısı
 • Bayan bluz elbise askısı
 • Çocuk askıları

Çok basit bir ürün gibi görülse de kendi içinde bile birçok çeşidi olan askılar yapıldıkları maddeler bakımından da sınıflara ayrılmaktadır.

                  En çok tercih edilen askı yapılar

 • Kavak ahşap askı
 • Ceviz ahşap askı
 • Oval saten kaplamalı askılar
 • Kadife kaplamalı askılar
 • Plastik askılar
 • Metal askılar

Mağaza İçin Hangi Askıyı Seçmeliyim?

Özellikle mağaza alanında fazla tecrübeniz yoksa ya da mağazaya ürün alımı ile yeni ilgilenmeye başlıyorsanız çok basit gibi görülen askı konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Çünkü askılara yukarıda gördüğünüz gibi hem kullanım türü olarak hem de üretildiği malzeme olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Mağazalarda genelde sattıkları ürün gruplarına göre farklı askı modelleri bulundurmaktadır. Geçmiş yıllarda çok çeşit olmadığı için tek tipi askıyı her alanda kullanmaya çalışan mağazalar günümüzde her ürün için uygun olan askıyı kullanmayı tercih ediyorlar.

Klasik elbiseler satan bir mağazanın takım elbise, gömlek, ceket gibi her ürün grubu için uygun türde askılar tercih etmesi gerekmektedir. Özellikle takım elbiselerde dar ve geniş omuz bulunmasından dolayı askılarda o modelde seçmeleri gerekmektedir. Takım elbise gibi klasik ürünler satan mağazalar genelde ahşap askı kullanmaktadır. Mağazalarda kullanılan ahşap askı için ceviz ve kavak olmak üzere iki farklı model tercih edilmektedir. Ceviz ahşap askı fiyat olarak kavak ahşap askılardan daha pahalıdır. Ceviz askılar gösterişli elbiselerde belki önemsiz gibi bir etken gibi görülüyor olsa da müşterilerin fark etmesi durumunda daha çok hoşlarına gitmektedir.

Bayanlara yönelik düğün, nişan ve özel gecelere uygun elbise satan mağazalar genelde saten ya da kadife kaplamalı askı modellerini tercih etmektedir. Bu tür modellerde istenilen renkte kaplama yapılabildiği için elbiseye uygun olacak renk seçimi olmasından dolayı tercih edilmektedir. Bazı mağazalarda çok albenisi olan bir elbisenin uyumsuz bir askıdan dolayı biçimsiz durması birçok mağazada görülmektedir.

Plastik askılar genelde çocuk mağazalarında kullanılmaktadır. En büyük nedenleri arasında hafif olmasıdır. Çocukların mağazalarda gezerken her şeye dokunmaları ve denemelerinden dolayı hafif olması için plastik askı modelleri tercih edilmektedir.

Son zamanlarda spor ürünleri satan mağazalarda en sık kullanılan askı modelleri arasında metal askılar gelmektedir. Metal kaplamanın daha dinamik göstermesinden dolayı spor ürünlere daha çok uyum göstermektedir. Özellikle parlak krom askılar tercih edilen ürünlerdir.

Ahşap Askı Nereden Alabilirim?

Bünyemizde her mağazanın istediğine göre askı üretimi yapılabilmektedir. Özellikle ahşap askı konusunda tamamen yerli ve doğal ürünler kullanılarak ürettiğimiz askılar mağazanızın bütün ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Her ürün grubunda olduğu gibi ahşap askı konusunda da ülkemize Çin’den gelen kalitesiz ve dayanımsız tamamen endüstriyel amaçlı üretilen askılar bulunmaktadır. Bu tür askıları kalitesiz kaplamalardan yapıldığı için elbiselere zarar verdiği gibi ortamın ısısının değişmesi ile mağaza içine kötü kokular verebilmektedir.

Firmamız geçmiş yılların verdiği deneyim ve tecrübeli ekip çalışanlarımız ile tamamen yerli üretim ahşap askılar ile bu alandaki bütün ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Sitemizde bulunan iletişim numaralarından bize ulaşarak istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz. Anlaşmalı kargolar ile Türkiye’nin her bölgesine kısa sürede kargolar gönderilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir