HAFİF RACK DEPO RAF SİSTEMİ

Genel Bilgiler

Ürün Kodu
ART | RFS 16

Malzeme
Metal Profil

Ölçü
200-250-300cm

Ağırlık
mt 4000gr

Hafif yük rafı bir diğer adıyla hafif (mini) rack raf sistemleri, yüksek yük taşıma kapasitesi gerektirmeyen, orta ve hafif olarak adlandırılabilecek yüklerin taşınması için kullanılan bir sistemdir. Herbir rafın yük taşıma kapasitesi yaklaşık olarak 300-350kg. civarındadır.

 

Hafif yük raf sisteminin özelliklerini kullanılacak malzemenin ebatları, ağırlığı ve depo alanının mimarisi belirlemektedir. Tüm bunlar göz önüne alınarak ölçüler ve malzeme kesitleri tespit edilmelidir. Hafif yük rafının en önemli özelliği ise montaj esnasında hiçbir bağlantı elemanının kullanılmamasıdır.

 

 

Sistem detayları ayaklar, traversler (yatay kayıtlar) ve raf tablalarından oluşmaktadır. Ayaklar 30x50mm ebatlarında, 2mm kalınlığında özel büküm DKP saçtan yada kutu profillerden oluşmaktadır. Şayet taşıtılacak yük ve raf derinliğinin fazla olması durumunda ayak kesitleri 30x70mm ebatlarında da olabilir. Ayaklar karşılıklı olarak ilave ara kayıtlarla birbirine bağlanarak tek bir ayak ünitesi oluşturulur. Ayaklar üzerinde travers kancalarının oturması için her 5cm.de bir delikler bulunmaktadır.